تبلیغات
گلوله ها می نویسند - بسه دیگه

سقراط : نبینید چه كسی سخن می گوید بلكه بشنوید او چه می گوید .

(( كسی كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد گرفتار هجوم اشتباهات نمی شود ))

باید به حكم سپیده از كوچه شب گذر كرد


كوچه هایمان را به نامشان كردیم تا هرگاه آدرس منزلمان را می دهیم بدانیم از گذر گاه كدام شهید با آرامش به خانه می رسیم

علیرضا

جستجو

 

بسه دیگه

چهارشنبه 28 تیر 1391   04:13 ب.ظ


نوع مطلب : فراتر از مرزها ،30 یا 30 ،

   


             دست از سر ما بردارید...


دست از سر ما بردارید. او در نظام سیاسی دیگری زندگی می کند .

این جملات بخشی از پاسخهای بهزاد فراهانی به خبرنگاری است که درباره آخرین فیلم گلشیفته (سنگ صبور ) از او سوال می کند . با خواندن پاسخهای آقای فراهانی این سوال به ذهن می آید که آیا حجاب یک الزام شرعی است یا قانونی .اگر یک الزام شرعی است چه فرق می کند در کدام نظام سیاسی باشیم واگر یک تکلیف قانونی است که البته توجیه ایشان برای اعمال دختر خود کاملا صحیح است چرا که قوانین هر کشور در محدوده جغرافیائی همان کشور الزام آور است .اما از این جواب یک نکته مهم فهمیده می شود وآن این که ایشان حجاب را یک تکلیف قانونی می دانند نه شرعی .همان پنداری که متاسفانه به دلیل عملکرد بد مسئولین مملکت در بحث حجاب وعفاف برای غالب مردم کشور ایجاد شده است وسند آن پارتیهائی که در باغها گرفته می شود بدون این که کمی فکر کنند که خدائی هست ومی بیند ،همین مقدار که نیروی انتظامی نمی بیند کافی است درست به مانند زمانی که از چراغ قرمز در زمان نبود پلیس خیلی راحت عبور می کنیم . ویا مسافرین کشور سوریه که به قصد مثلا زیارت سفر می کنند ولی همین که از مرز ترکیه می گذرند ویا همین که به کشور لبنان برای یک سفر یک روزه می روند چه ها که نمی کنند.

واقعیت این است که امروزه حجاب به یک مسئله سیاسی و حکومتی تبدیل شده است واز حالت یک تکلیف شرعی والهی خارج شده است . به پیام شاهین نجفی مرتد ملعون به گلشیفته دقت کنید .

   به گلی که شیفته کرد ما را...
تو نه دیگر آن دختر "میم مثل مادری" و نه زنی در "سنتوری".حالا حتی بازیگری جوان و مستعد و دلکنده از سینمای بیمار ایران و در سودای هالیوود هم نیستی .دیگر همه چیز تمام شد.دیگر مهم نیست که بگویند فقط برای حجاب و کار و پول و هرچه و چه و چه به بیرون زده باشی.از امروز تو یک خط شکنی.چه بخواهی چه نخواهی.نمی توانم فرض کنم که نادانسته سنگی را در آبی ها ی خالی و خیالی اذهان فسیلی انداخته باشی.یا شاید نمی دانستی و می دیدی و چه بهتر.دیگر هیچ چیز مهم نیست.تو بر روی "نباید "ها و"باید"هایی که قرن ها بر ما تحمیل شده است خط کشیدی. خوش آمدی قربانی.چرا شادی ام را پنهان کنم، وقتی روزهایی را می بینم که پرچم دار و خط شکن های سرزمین ام زنانی چون تواند ،که رگ های متورم غیرت و حجب و حیا و شرم را از درد و حسرت و ترس می ترکانند و با نگاهی کودکانه ،لخت ...برهنه در برابر چشمان از حدقه درآمده ی تاریخی کثیف می ایستند و نعره می شکند که هی ...های مرا ببین . من همانم که تو مرا به زنجیر کشیدی. در مقام خواهر و مادر و زن و با چماق عفت و عصمت و هر مفهوم بدبو و بدوی دیگر.من اینم . برهنه مرا ببین و در خلوت خویش به تدلیست ببغض، که در هزارتوی مفاهیمی فسیلی، به لجن کشیده شده ای و نمی دانی.آی خط شکن . من در برابرت سر تعظیم فرود می آورم و شرمنده ام و از هم اکنون ، تمام وجودم اشک و ترس است از دشنام هایی که نثارت می شود. آی دختر وحشی و معصوم-نگاهِ شرقیِ غمگین. تو را به برهنگی آسمانی ات سوگند که آنچه کردی ،کرد دیگرانی را که تو را محصور و مهجور می خواستند.
تنها بدان که تنها نیستی .

شاهین نجفی
18 ژانویه 2012
حال سوال اینجاست چرا باید کاری کرد که در مورد بهترین و کاربردی ترین حکم اسلام که ضامن بقاء واستحکام خانه وخانواده و حافظ عفت عمومی جامعه و زن است این طور برخورد شود وچنین موضع گیری گردد . از قدیم ادیان دیگر ودشمنان اسلام برای هجمه به اسلام از مسئله حجاب ویا ارث زن و... استفاده می کردند ولی همه آنها جنبه مباحثات دینی داشت نه سیاسی .

اگر مسئله ای از حالت دینی شکل سیاسی به خود بگیرد به مرور زمان مورد بی مهری ، بی اعتنائی و غفلت قرار می گیرد . چرا که  مخالفین نظام سیاسی آن موضوع دینی را دستمایه مبارزات سیاسی خود قرار می دهند ویک روز چشم باز می کنیم ومی بینیم تمام زحمات گذشته گان و اندوخته قرنها خون ودل خوردنها وشهید دادنها به یک باره به باد می رود و دیگر هیچ کاری از دست ما برنخواهد آمد . به راستی چرا در زمان رضاخان که بحث کشف حجاب مطرح شد مردم آن طور مقاومت کردند وامروز مردم در برابر حجاب اینطور مقاومت می کنند ؟ چرا مادر بزرگهای ما بعضا تا یک سال به حمام نرفتند به این دلیل که مامورین حکومت چادر از سر آنها نکشند ومادران امروز خود ودخترانشان را به مانند عروس وعروسک درست کرده به خیابان می آورند .

آقایان مسئولین لطفا کمی فکر کنید ویک راه حل غیر سیاسی ارائه کنید 

نوشته شده توسط : علیرضا