تبلیغات
گلوله ها می نویسند - تلاش و اثبات (گزارش)

سقراط : نبینید چه كسی سخن می گوید بلكه بشنوید او چه می گوید .

(( كسی كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد گرفتار هجوم اشتباهات نمی شود ))

باید به حكم سپیده از كوچه شب گذر كرد


كوچه هایمان را به نامشان كردیم تا هرگاه آدرس منزلمان را می دهیم بدانیم از گذر گاه كدام شهید با آرامش به خانه می رسیم

علیرضا

جستجو

 

تلاش و اثبات (گزارش)

جمعه 21 بهمن 1390   04:30 ب.ظ


نوع مطلب : ستارگان آسمان خاكی ،      چرا باید جانبازان به دنبال اثبات جانبازی و حضور در جبهه تلاش کنند؟


به گزارش وبلاگ جانبازان شیمیایی ایران- (سید هادی کسایی زاده سردبیر)- چند روزی است که خانواده بهمن آبادی عزادارند. عزادار فرزندی که همیشه مایه افتخار این خانواده بوده است.

مهرداد بهمن آبادی جانباز 10 درصد شیمیایی و کارمند یگان ویژه نیروی انتظامی که به گفته خانواده اش بر اثر مصرف داروهای قوی اعصاب و روان و شیمیایی در خواب سکته کرده و به شهادت رسیده است.

ولی پیکر این شهید غریبانه تشییع شد و نه در قطعه شهدا بلکه در قطعه 232 ردیف 36 دفن شده است.

مهرداد بهمن آبادی با کدملی 0056972571ددر سال 69 در منطقه شلمچه شیمیایی شده و به دلیل موج انفجار جانباز اعصاب و روان محسوب می شود. این جانباز شهید 40 ساله که همراه با همسر و فرزند نوجوانش در محله خیابان دماوند ساکن بود پس از جنگ تحمیلی به عضویت نهادهای مختلف در آمد تا اینکه از 10 سال قبل تا کنون کارمند رسمی یگان ویژه نیروی انتظامی کشور محسوب می شود.

نکته قابل تامل در مورد این جانباز این است که بنیاد شهید در پاسخ به درخواست خانواده جانباز مبنی بر ارائه درج شهادت در پرونده جانباز و دفن آن در قطعه شهدا و استفاده از تسهیلات شهید برای خانواده جانباز گفته است: باید جانباز را کالبد شکافی کنیم تا اثبات شود که مرگش بر اثر مجروحیت بوده است!!

ولی خانواده جانباز تکه تکه شدن فرزندشان را قبول نمی کنند و در پرونده فوت درج می شود و خانواده جانباز هم دیگر از تسهیلات شهید بی بهره مانده اند.

یکی دیگر از موارد تاسف بار این است که نیروی انتظامی تنها اقدامی که پس از شهادت کارمند جانباز خود انجام داده است به وسیله چند سرباز چند قوطی چای و قند به خانواده جانباز هدیه کرده اند.

در این میان چند سوال مطرح می شود: نخست اینکه وقتی جوان 15 ساله ای داوطلبانه برای دفاع از میهن و اجرای دستور ولی فقیه و رهبرش به جبهه می رود چه کسی باید به دنبال ثبت نام این رزمنده و درج مجروحیت این رزمنده در جنگ باشد؟

اگر این رزمنده بر اثر موج انفجار مصدوم شود با چه میزان و خطکشی می توان اعلام کرد این فرد چند درصد جانبازی دارد؟

اگر این جانباز اعصاب و روان فوت کند پزشکی قانونی با چه ابزاری می تواند تشخیص دهد مرگ بر اثر مجروحیت بوده است یا چیز دیگری؟

تا کی باید جانبازان برای اثبات جانبازی خود اقدام کنند؟

چرا باید جانبازان به دنبال اثبات جانبازی و حضور در جبهه تلاش کنند؟

آیا نیروی انتظامی که کارمند رسمی اش به علت مجروحیت جنگ جانش را از دست داده تنها چند قوطی چای و قند سهمش می شود؟ آیا یک جانباز با یک سرباز وظیفه در سال 90 یکسان است؟ آیا نیروی انتظامی خجالت نمی کشد که چنین رفتارهای گستاخانه ای را با خانواده جانبازان انجام می دهد؟

اگر فرزند این جانباز یا همسر این جانباز بی ولایت و بی قید و بند بودند و می رفتند و با رسانه های بیگانه درد و دل می کردند دنیا به نیروی انتظامی ایران چه می گفت؟ آیا این اقدام نیروی انتظامی بزرگترین توهین به حقوق قربانیان جنگ نبود؟

حتی بومیان یک منطقه استوایی هم می دانند وقتی یکی از افراد قبیله برای دفاع از قبیله جان خود را از دست بدهد باید خانواده اش را تحت حمایت قرار داد و به آنها احترام گذاشت.

وقتی برادر این شهید که خود نیز جانباز شیمیایی است در چشمانم می نگریست و این مطالب را بازگو می کرد بنده به شخصه خجالت کشیدم...

آموزش مرام- جوانمردی و مردانگی به فرماندهان نیروی انتظامی:

فرماندهان محترم نیروی انتظامی که اقدامات شما در چند سال اخیر برای کشف و ضبط مواد مخدر و قاچاق عالی بوده است و در انسداد مرزها خوب کار کرده اید اول به شما دست مریزاد می گویم.

ولی گاهی هم باید در کنار آموزشها مواردی را همیشه تمرین کنید.

وقتی جانبازی در یگان خود دارید بدانید هرچه دارید از رشادت اوست. این جانباز تمام زندگی اش را گذاشت و برای دفاع از خاک و میهن و کشورش به جنگ رفت البته اجرای دستور رهبری هم در این اقدام در اولویت است.

حال این فرد فداکار و ایثارگر جانباز شده و در یگان شما کار می کند. وای بر کسی که زمان شهادت یک جانباز بگذارد آب در دل فرزند و همسر شهید تکان بخورد. خداوند می فرماید وای بر کسی که بچه یتیمی را تمسخر و یا بی احترامی کند چه رسد به فرزند جانباز. پس بعد از شهادت باید در کنار خانواده شهید ابراز همدردی کرده و از تمامی قوانین و مقررات و اعتبارات در خصوص شهدا و جانبازان برای حمایت از این خانواده استفاده کنید.

جنابان فرماندهان چرا باید این خانواده جانباز بعد از دفن شهیدشان بیایند و پشت درب اتاق شما بنشینند تا شما حقوق و بیمه شهید را محاسبه و اقدامات لازم را انجام دهید. آنقدر باید خالص باشید که خودتان بدون آنکه خانواده شهید بگویند تمتم اقدامات را انجام دهید. فکر کنید پسر یا عروستان یا دخترتان مشکلی برایش پیش آمده... آن وقت تازه می شوید مثل اروپاییهای بی دین و ایمان... مسلمان نیستند ولی این اقدامات را سریع انجام می دهند. شما که مسلمانید غیر از این اقدامات باید برای ادامه راه شهید تلاش کنید...

آیا این اقدامات انجام شده است...

ما که توقعی از بنیاد شهید نداریم... آنها سرشان گرم سیاست است... ولی از نیروی انتظامی توقع قند و چای نداشتیم.نوشته شده توسط : علیرضا