تبلیغات
گلوله ها می نویسند - رسانه بیگانه ایرانی

سقراط : نبینید چه كسی سخن می گوید بلكه بشنوید او چه می گوید .

(( كسی كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد گرفتار هجوم اشتباهات نمی شود ))

باید به حكم سپیده از كوچه شب گذر كرد


كوچه هایمان را به نامشان كردیم تا هرگاه آدرس منزلمان را می دهیم بدانیم از گذر گاه كدام شهید با آرامش به خانه می رسیم

علیرضا

جستجو

 

رسانه بیگانه ایرانی

پنجشنبه 3 شهریور 1390   06:09 ب.ظ


نوع مطلب : جامعه ،
                         رسانه های فارسی زبان و تغییر سبک زندگی ایرانی
طی سه دهه اخیر نظام جمهوری اسلامی ایران كه داعیه دار تجربه جدید " عقلانیت مبتنی بر اسلام " است از سوی غرب مورد آماج حملات گسترده سیاسی ، اقتصادی و اخیرا فرهنگی قرار گرفته است. عناد صهیونیسم علیه انقلاب اسلامی از همان بدایت امر، با همكاری گسترده سازمان امنیتی اسرائیل( موساد) با ساواك آشكار بود. این همكاری ها و حمایت ها به قدری گسترده بود كه برخی موساد و ساواك را اساسا یك سازمان امنیتی با یك هدف خاص به حساب می آوردند . با این حال با شكسته شدن طاغوت 2500 ساله در ایران و پیروزی انقلاب اسلامی روند عناد ورزی صهیونیسم جهانی آغاز گردید. تحریم‌های اقتصادی ، جنگ تحمیلی ، عملیات های روانی و 
رسانه‌ای‌و... همه بخشی از تلاش های صهیونیسم برای مبارزه با انقلاب اسلامی ایران و تجربه تازه " عقلانیت مبتنی 
بر‌تفكر دینی " بوده است . اما با گذشت سه دهه از عمر پر‌بركت انقلاب اسلامی و تنومند شدن نهال این انقلاب در مرز و بوم ایرانیان و شكست خوردن تمامی تلاش های سیاسی ، نظامی و اقتصادی ، صهیونیسم درصدد است تا با ورود به عرصه فرهنگی به نوعی انقلاب اسلامی را از پیشرفت بازدارد.


در این اثنا استفاده غرب از قدرت رسانه ای برای برهم زدن فرهنگ ایرانی اسلامی جامعه در اولویت قرار داد. امروزه شبکه های فارسی زبان متعددی از سوی غرب فعالیت می کنند که وجه مشترک اهداف آنها را باید در تغییر سبک زندگی مردم دانست .این شبکه ها با پخش 
برنامه‌های هدفمند به دنبال ترویج نوعی اباحی گیری دینی و اخلاقی در جامعه هستند .


از ویژگی های همسانی این شبکه ها می توان به بهره گیری از سریال هایی اشاره کرد که به سختی می توان موضوع و سوژه اصلی آنها را عناوینی غیر از خیانت، رابطه های آزاد جنسی، فرزند نامشروع، طلاق، دوستی ها و ارتباطات نامشروع و دیگر موارد حیا زدایی از زن و مرد و ویرانگر روابط خانوادگی دانست.یکی از مهمترین دلایل، وجود راهبرد تغییر سبک زندگی اسلامی- ایرانی جامعه ایران به سبک زندگی لیبرال و غربی کشورهای سازنده این سریال ها هستند. بیشتر سریال های شبکه فارسی زبان تولید کشوهای امریکا، کره، کلمبیا، مکزیک و ترکیه است.با فرض متأثر بودن تولیدات رسانه ای هر کشور از سبک زندگی نهادینه شده و رایج در آن، پی خواهیم برد که آمریکا در زمینه سبک زندگی غربی خود را صاحب سبک می داند و برای ترویج و یکسان سازی آن در جهان تلاش می کند.


به عنوان مثال اخیرا شبکه فارسی وان در ادامه ترویج فرهنگ منحط و مبتذل غرب با پخش فیلم و سریال هایی هدفمند به دنبال غیرت زدایی از خانواده های هموطنان عزیزمان است.


کسانی که با شبکه فارسی وان آشنایی دارند، مهمترین سوغات این شبکه را برای مخاطبان فارسی زبان، ترویج خانواده های بی سامان و لجام گسیخته، عادی جلوه دادن خیانت خانوادگی، بی اهمیت جلوه دادن احترام به والدین، عادی جلوه دادن رابطه خارج از ازدواج، هویت زدایی از مفهوم خانواده، عادی جلوه دادن سقط جنین برای دختران، 
تعصب‌زدایی و ترویج بی تفاوتی نسبت به حریم خانواده‌، 
عادی نشان دادن مصرف مشروبات الکلی و... می دانند.این شبکه همواره با پخش فیلم و سریال هایی به دنبال جا انداختن مواردی است که در بالا ذکر شد.


فارسی وان در همین زمینه فیلمی را پخش کرد که پسری با مراجعه به خانه دوست دخترش با تمام پررویی خطاب به پدر و مادر این دختر می گوید: «من برای ازدواج با دختر شما به اینجا نیامده ام، بلکه آمده ام بگویم من می خواهم با دخترشما همچون گذشته، رابطه دوستانه داشته باشم».


وی در ادامه برای این کار خود چنین دلیل می آورد: «این به خاطر این است که دختر شما زیبا و دلربا است و خیلی از پسرها عاشق زیبایی های او هستند من هم می خواهم با او دوست باشم».


وی در ادامه با خطاب قرار دادن برادر این دختر تاکید می کند: « همان‌طور که شما در جریان هستید من پیش از این نیز با دختران زیادی رابطه دوستی داشته ام، الان هم به اینجا آمده ام تا بگویم، من فقط قصد دوستی با این دختر را دارم، و در تفکرات من چیزی به نام ازدواج وجود ندارد، من همیشه دوست دختر داشته و دارم واین روال زندگی من می باشد».


اما نکته قابل توجه در این فیلم نحوه برخورد پدر و برادران این خانواده است. پدر و برادران این دختر نه تنها در مقابل سخنان هتاک دوست پسرِ دختر و خواهرشان هیچ واکنشی از خود نشان نمی دهند، بلکه با سکوت خود اقدام این پسر را تایید می کنند .در پایان باید گفت، اگر اعضای جامعه انسانی و اسلامی ما از خطر ها و هجمه های خانمان برانگیز این‌گونه شبکه ها غفلت نمایند و پای چنین شبکه هایی را از حریم خانواده های خود قطع نکنند، آینده تلخی در انتظار دختران و پسران و خانواده های آنها قرار خواد گرفت.نوشته شده توسط : علیرضا